Audycje muzyczne dla szkół i przedszkoli

audycje

"Audycje mają na celu przybliżyć korzyści płynące z muzycznego – wszechstronnego i wielokierunkowego wykształcenia,
a także zachęcić do profesjonalnej edukacji artystycznej w dziedzinie muzyki i gry na wybranym instrumencie."

Oferujemy Państwu cykl audycji muzycznych pod wspólnym tytułem "Świat Muzyki". Poszczególne audycje mają swój temat przewodni. Są one prowadzone przez zawodowych muzyków, mających doświadczenie w prowadzeniu lekcji muzyki dla dzieci i młodzieży. Program skierowany jest do dzieci przedszkolnych oraz do dzieci szkół podstawowych klas I-III (projekt przeznaczony jest dla grup zorganizowanych).

Celem audycji jest rozbudzanie dziecięcej wyobraźni, przekazywanie piękna muzyki i wartości estetycznych poprzez dźwięki klasycznych melodii. Znajdą sie wśród nich podstawowe elementy wiedzy muzycznej, z wyjaśnieniem oraz opisem. Całość ma na celu odkrywanie i rozbudzanie pasji począwszy od najmłodszego człowieka, po dorosłych. Muzycy będą opowiadać historie swoich pasji i próbować zaszczepić je w dzieciach z przekonaniem, że z pasją życiową łatwiej osiągnąć sukces.

W prosty, przystępny i ciekawy sposób dzieci dowiedzą się o formach muzycznych, elementach dzieła muzycznego, instrumentach i zależnościach między sobą. Wszystkie te informacje stanowią podstawowe wiadomości, niezbędne do dalszego poznawania tajemnic muzyki. Praktycznie pokażemy możliwości poszczególnych instrumentów solo i w zespole.

Proponujemy zróżnicowane instrumentarium począwszy od instrumentów dętych blaszanych: trąbki, puzon, waltornia, tuba po szereg instrumentów smyczkowych i klawiszowych: fortepian, klawesyn, skrzypce, skrzypce barokowe, wiolonczela, altówka. Nie brakuje również instrumentów perkusyjnych. Dobór repertuaru jest przemyślany tak, by poprzez melodyjną, ilustracyjną muzykę pokazać jak najwięcej szczegółów i zainteresować młodego słuchacza. Być może zaszczepiona zostanie w nim pasja muzyczna, która pozostanie już na całe życie?

Audycje mają na celu przybliżyć korzyści płynące z muzycznego – wszechstronnego i wielokierunkowego wykształcenia, a także zachęcić do profesjonalnej edukacji artystycznej w dziedzinie muzyki i gry na wybranym instrumencie.

Audycje takie mogą być również formą urozmaicenia lekcji z języka polskiego, języków obcych czy też wiedzy o kulturze. Tematy audycji i ich przebieg dopasowujemy do wieku młodych słuchaczy.


Zapytania ofertowe proszę kierować na adres e-mail kontakt@wokalistka.com.pl lub telefonicznie 516-686-426
Copyright © 2010 - 2014 Elżbieta Wolińska