Elżbieta Wolińska

Elżbieta Wolińska (Krasucka)

Urodziłam się i mieszkam w Lublinie. Kontakt z muzyką rozpoczęłam śpiewając w chórze dziecięcym Skowronki pod dyrekcją dr Barbary Pazur, przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Lublinie. Pod koniec szkoły podstawowej zaczęłam naukę gry na gitarze. W liceum śpiewałam i grałam w zespole parafialnym, a w międzyczasie uczęszczałam na zajęcia indywidualne ze śpiewu do mgr Małgorzaty Godlewskiej. Po maturze udzielałam się również w Chórze Duszpasterstwa Akademickiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pod kierownictwem dr Kingi Bogacz.

W 2010 roku ukończyłam z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie śpiewu solowego dr Agnieszki Piekaroś - Padzińskiej. W roku akademickim 2010/2011 współpracowałam z chórem Akademickim KUL pod kierownictwem dr Grzegorza Pecki, a od roku 2011 udzielam się w chórze akademickim Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie pod dyrekcją dr Mirosława Ziomka. W latach 2014-2015 byłam członkiem zespołu wokalnego B-Capella w Lublinie.

Swój głos kształciłam na licznych warsztatach, konsultacjach oraz zajęciach emisyjnych, u znakomitych profesorów i śpiewaków, m.in. na warsztatach w Dusznikach Zdroju u prof. Włodzimierza Zalewskiego, u prof. Beaty Zawadzkiej-Kłos czy na lekcjach indywidualnych u mgr Grzegorza Pazika. Obecnie, od wielu lat pobieram indywidualne lekcje u trenera wokalnego Bartka Cabonia.

Prowadziłam liczne warsztaty chóralne, m. in. "Chór Jana Pawła II" z okazji Dni Papieskich, obchodzonych w październiku 2013 roku, gdzie kierowałam sekcją sopranów; czy w 2013 prowadząc chór na WSEI w Lublinie. Od roku 2012 współpracuję z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice, prowadzonym przez Włodzimierza Staniewskiego, gdzie występowałam w spektaklach: "Znak Kaina", "Ifigenia w A..." oraz "Oratorium Pytyjskie".

W okresie nauki w Szkole Muzycznej byłam Stypendystką Prezydenta Miasta Lublina a jeszcze wcześniej również finalistką i laureatką licznych konkursów recytatorskich o profilu ogólnopolskim.

Jako zawodowy muzyk a jednocześnie mgr pedagogiki prowadzę zajęcia umuzykalniające dla dzieci według autorskiego programu nauczania łączącego różne metody rozwojowe. Obecnie pracuję nad pracą doktorską nt. wpływu takich zajęć na rozwój najmłodszych, szczególnie na mowę.

Nieustannie dbam również o własny rozwój i łączę pasję z fachowością oraz pracą zawodową, dlatego ponad 7 lat temu założyłam Agencję Muzyczną Wokalistka. Z powodzeniem realizuję swoją misję, dzieląc się głosem, latami nauki i doświadczeniem praktycznym z tymi, którzy podobnie jak ja, kochają piękno i muzykę a jednocześnie chcą mieć pewność pełnego profesjonalizmu i niezawodności.

Współpracuję z wieloma znakomitymi muzykami: akompaniatorami oraz skrzypkami, po to, aby oprawa każdego wydarzenia mogła być dopasowana do potrzeb i życzeń każdego klienta.

Zapytania ofertowe proszę kierować na adres e-mail kontakt@wokalistka.com.pl lub telefonicznie 516-686-426
Copyright © 2010 - 2017 Elżbieta Wolińska